Michał Jachymek

Moją życiową pasją jest sport. Nauczył mnie, że ciężką pracą i wytrwałością można osiągnąć postawiony cel.

Ukończyłem dwa kierunki studiów z  fizjoterapii oraz wychowania fizycznego, studia podyplomowe oraz wiele kursów.

Życie zawodowe poświęciłem na pomocy z zakresu fizjoterapii, optymalizacji treningu, diagnostyki z czego prowadzę szkolenia.
Współpracuję z zawodnikami profesjonalnymi jak i amatorami. Dopasowuję maksymalnie skuteczne metody z zakresu treningu, rehabilitacji, diagnostyki , diety oraz suplementacji. Czasami okazuje się że jeden czynnik zawodzi i cała włożona praca nie przynosi upragnionych efektów.

Moją szczególną pasją są: kalistenika, sporty siłowe, bieganie trail, pływanie, snowboard, kitesurfing i inne sporty ekstremalne.

Pracowałem w największym klubie fitness w Kopenhadze, gdzie zdobyłem międzynarodową licencję SATS Personal Trainer.

Miałem zaszczyt trenowania w kadrze Narodowej Polski w latach 2000-2002, oraz reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata w Żeglarstwie Regatowym w Chinach, Quingdao 2001r.

UPRAWNIENIA:

  • Studia Wychowania Fizycznego Instytutu Kultury Fizycznej Szczecin
  • Studia Fizjoterapii WSEIT
  • Studia podyplomowe fizjoterapia  na WSEIT Poznań specjalizacja w sporcie
  • Międzynarodowa licencja SATS Personal Trainer
  • Instruktor sportów siłowych licencja Ministerstwa Edukacji Narodowej
  • Trener Pływania II klasy z uprawnieniami sędziowskimi
  • Instruktor międzynarodowy International Kiteboarding Organization
  • Dyplomowany terapeuta masażysta I i II stopnia terapii tkanek miękkich
  • Certyfikat równowaga mięśniowa, sensomotoryczna i profilaktyka kontuzji
  • Kurs terapia tkanek miękkich oraz mobilizacje stawów w oparciu o techniki energizacji

Dodatkowe Kursy: Kinesiology taping, Masaż segmentarny i limfatyczny , Kinezyterapia, Anatomia palpacyjna, Traumatologia w sporcie, Pierwsza pomoc w urazach sportowych, Testy i trening funkcjonalny, Terapeuta korekcji wad postawy, Techniki Manualne Leczenia Dyskopatii Lędźwiowej w Fazie Ostrej, Trening funkcjonalny i profilaktyka kontuzji.

Zawodową drogę związaną ze sportem rozpoczęłam ponad 9 lat temu, stawiając pierwsze trenerskie kroki na sali fitness. Z czasem doskonaląc umiejętności i pogłębiając wiedzę z zakresu Pilatesu, wykorzystaniu ćwiczeń w różnych dysfunkcjach narządu ruchu, właściwej stabilizacji bardzo naturalnie pojawiła się potrzeba ukończenia właściwych studiów. I tak jestem absolwentką Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii na kierunku Fizjoterapia, Dyplomowaną masażystką I i II stopnia.

Myślisz że siłownia to tylko duże ciężary i ogromne ramiona ?  To zapraszam na trening, przekonasz się, że Finity jest fabryką zarówno pięknej figury jak i zdrowia!

Uczestniczyłam w szkoleniach o tematyce pediatrycznej – Ocena i terapia dziecka w fizjoterapii pediatrycznej, warsztatach poświęconych fizjoterapii kobiet w ciąży i po połogu, a także ukończyłam szkolenie koncepcji Proprioceptive Neuromuscular Facilitation PNF Basic, diagnostykę i terapię w uszkodzeniach stawu kolanowego, Kinesiology Taping KT1/KT2.

Energiczna, empatyczna i otwarta a prywatnie szczęśliwa mama uroczego łobuza.

Agnieszka Miller

Jestem magistrem fizjoterapii, ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Nabyłam także niezbędne kwalifikacje 
i doświadczenie, umożliwiające pracę jako trener personalny.
Doświadczenie zawodowe zbierałam przez wszystkie lata studiów oraz pracując w prywatnych gabinetach.

Od zawsze moją wielką pasją był sport – przez 7 lat trenowałam kolarstwo torowe i szosowe
w gorzowskich Orlętach, a od prawie 6 lat amatorsko trenuję biegi.

Na swoim koncie mam wiele startów w zawodach na 5 i 10km, dwukrotnie brałam udział w Biegu Oshee na Orlen Warsaw Marathon oraz ukończyłam 2 cykle City Trail w Szczecinie. W wolnym czasie zajmuję się organizacją imprez sportowych.
Podczas treningów, które prowadzę staram się dbać nie tylko o fizyczność trenującego, ale  także 
o jego aspekty zdrowotne. Holistyczne podejście sprawia, że niejednokrotnie udaje nam się upiec kilka pieczeni na jednym ogniu . Nauczysz się, że nie istnieją w słowniku  „nie mogę”, „nie da się” a są tylko „chcę” i „mogę”.

Ukończone kursy:

Terapia punktów spustowych
Masaż klasyczny z elementami odnowy biologicznej
Kinesiotaping KT1+KT2
Masaż tkanek głębokich oraz techniki rozluźniania mięśniowo-powięziowego
Techniki Manualne Leczenia Dyskopatii Lędźwiowej w Fazie Ostrej
Igłoterapia (suche igłowanie)

Adam Drozd

Jestem przede wszystkim fizjoterapeutą. Uzyskałem tytuł magistra na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Przez ostatnich kilka lat zdążyłem pracować z najlepszymi pływakami w Polsce. Towarzyszyłem im w przygotowaniach do najlepszych światowych imprez kończąc na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Te cenne doświadczenia w połączeniu z codzienną praktyką pracy z pacjentami ortopedycznymi jeszcze bardziej mnie utwierdzają w przekonaniu, że ideą szybkiego powrotu do zdrowia jest sport. Odpowiednio dobrana aktywność fizyczna nie tylko poprawia nastrój, ale także doskonale wpływa na parametry życiowe. Dlatego w swojej pracy kładę na to bardzo duży nacisk. Aby osiągać coraz lepsze efekty w pracy, zgłębiam wiedzę na wielu kursach spędzając na to dużą część swojego wolnego czasu.

Jako magister wychowania fizycznego mam także doświadczenie z zakresu treningu fizycznego jak i medycznego. Posiadam uprawnienia trenera pływania, trenera personalnego, a także z zakresu treningu medycznego/terapeutycznego.

W trakcie nauki miałem okazję zgłębiać skandynawskie metody fizjoterapii, przebywając kilka miesięcy za granicą. Od 4 lat także współpracuję z zagranicznym klubem pływackim. Bez obaw zapraszam anglojęzycznych klientów.

Mój cel to nieustanny rozwój. Aby to osiągnąć trzeba pracować z najlepszymi.

Kursy:

Kurs Terapii Manualnej, Kaltenborn – Evjenth Concept,
Medyczny trening rehablitacyjny wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha,Kurs Terapii Manualnej – Mulligan Concept,
Zintegrowane techniki terapeutyczne na tkanki miękkie – Trigger Points, Pain and Muscle Tone,
Kurs neuromobilizacji PNF,
Neurorozwojowa diagnostyka i terapia niemowląt i dzieci w okresie wczesnodziecięcym,
Kurs Kinesiology Taping, K-Active Association,
Centralna stabilność-niestabilność,
Nowoczesna koncepcja stabilizacji stawów kończyn,
Stabilizacja odcinka szyjnego,

Fizjoterapeuta Ośrodka Szkolenia Olimpijskiego w Szczecinie /2014-2016/
Fizjoterapeuta Kadry Narodowej w Pływaniu, PZP /2013-2014/
Fizjoterapeuta czołowej grupy pływaków MKP Szczecin, CKS Szczecin /2012-2013/
Trener, instruktor pływania, Kuźnia Olimpijska, MKP Szczecin /2009-2013/

Bartosz Smęda

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na wydziale Instytutu Kultury Fizycznej, trener II klasy pływania, trener personalny od przygotowania ogólnego i specjalistycznego. Od 18 lat czynny sportowiec PRO, najpierw zawodnik pływania, do dziś zawodnik triathlonu w klubie IronMan Szczecin.
Największe osiągnięcia: wielokrotny Mistrz Polski w Triathlonie, 36 mc na Mistrzostwach Świata w Hamburgu, Wielokrotny Mistrz Polski w Aquathlonie, czynny zawodnik Niemieckiej I Bundesligi.

Główne zainteresowania : sport , pływanie, rower, bieg, podnoszenie własnych kwalifikacji, pokonywanie Swoich słabości i przeszkód.
Mott życiowe : „Walcz do końca do upadłego, bo życie to walka by dążyć do celu „

Marek Sypień

Lekarz – specjalista chorób wewnętrznych, choroby serca, medycyny sportowej.

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

Kierownicy specjalizacji: dr H. Cwajda, prof. B. Olejak, prof. Z. Kornacewicz-Jach.

Przebieg pracy zawodowej: asystent w PAM i PSK2 (Klinika Kardiologii, Zakład Chemii Fizjologicznej); ordynator oddziałów chorób wewnętrznych (Gryfino, Kamień Pomorski – Instytut EMC, Szczecin – szpital MSWiA); ordynator Oddziału Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej (uzdrowisko Kamień Pomorski); dyrektor d.s. medycznych w Falck Medycyna, od kilku lat praca w prywatnej służbie zdrowia, dyrektor medyczny w jednym z dużych centrów medycznych w Szczecinie.

Członek zarządu szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (3 kadencje). Członek towarzystw: echokardiografii, nadciśnienia tętniczego, chorób układu krążenia u kobiet, towarzystwa internistów polskich, polskiego towarzystwa medycyny sportowej.

Ukończone: etyka (Uniwersytet Szczeciński – Wydział Filozofii), bioetyka i prawo medyczne (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – Wydział Filozofii Chrześcijańskiej i Wydział Prawa), medycyna sportowa (Polski Towarzystwo Medycyny Sportowej), kurs pedagogiczny.

Staże i szkolenia: CMPK i kliniki Instytutu Kardiologii w Warszawie, Instytut Matki Polki w Łodzi (choroby układu krążenia u kobiet w ciąży), szkolenia i staże wyjazdowe (Tunezja, Majorka, Berlin, Barcelona, Wilno, Budapeszt), Instytut Zielarski (Poznań).

Kierownik specjalizacji z chorób wewnętrznych (I stopień – 5 osób, II stopień – 2 osoby).