Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w Szczecinie

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w pewnym momencie kariery młodych mistrzów zabawa odchodzi na drugi plan. Pojawiają się pierwsze zawody z medalami i dyplomami, a także rosnące oczekiwania wobec aktualnej dyspozycji.
Mając na uwadze, że organizm dziecka, to stale rozwijająca się struktura, w Finity przygotowujemy zindywidualizowane treningi funkcjonalne, oczywiście z uwzględnieniem uprawianej dyscypliny.

1.Treningi funkcjonalne dla małych sportowców

Podczas treningu funkcjonalnego angażujemy wszystkie grupy mięśniowe, z naciskiem na koordynacje. Na naszej sesji treningowej do dyspozycji mamy niezbędny sprzęt, którego używają sportowcy na całym świecie. Oprócz tego mamy możliwość łączenia treningu funkcjonalnego z treningiem siłowym przy użyciu specjalistycznych maszyn.

Podczas treningu pracujemy z naszymi podopiecznymi nad wszystkimi elementami motorycznymi, a także nad prewencją kontuzji.
Sensem takiego treningu jest nie tylko poprawienie swoich możliwości i umiejętności, ale także świadomość wykonywanej pracy i jej sens.

Dbamy o to, aby młodzi mistrzowie zdawali sobie sprawę z celu, w jakim wykonują treningi.
W Finity pracujemy w miłej atmosferze, gdzie obowiązkowym elementem jest szeroki uśmiech!

2.Zajęcia indywidualne

Forma ta pozwala na odbycie treningu, który wymaga bardzo szczegółowej i dokładnej korekcji. Przeznaczona jest jednocześnie dla tych dzieci, które nie czują się pewnie w grupie. Podjęcie takiego trybu treningowego przeznaczone jest w szczególności dla dzieci regularnie trenujących, chcących poprawić swoje możliwości i umiejętności oraz zwinność !

3. Zajęcia grupowe

Doskonały zabawa dla tych, którzy dobrze czują się w grupie i wolą ćwiczyć z kolegami czy koleżankami. Zachęcamy do współzawodnictwa ucząc pokory i cierpliwości sportowej

Zajęcia grupowe dedykowane są korekcji wad postawy. Odbywają się one w specjalnej sali, w której mieszczą się lustra. Pozytywna atmosfera i domieszka zabawy sprawą, że Wasze pociechy będą nas odwiedzały z przyjemnością!

4.Zdrowe odżywianie

Coraz częściej dzieci samodzielnie sięgają po „śmieciowe jedzenie”. Fast foody czy słone przekąski przepełnione tłuszczem lub naładowane węglowodanami wpisują się coraz częściej na stałe w menu najmłodszych. W okresie wzrostu u dzieci niesłychanie istotnym elementem jest właściwa podaż składników budujących kości, mięśnie czy też tych, które warunkują prawidłowe funkcjonowanie narządów.
Nie bez przyczyny nie używamy tutaj bardzo modnego słowa DIETA. Najmłodszym nie należy ograniczać pokarmów, lecz proponować zdrowe, odżywcze i smaczne substytuty. Nieocenioną rolę w tym zjawisku odgrywają opiekunowie czy też rodzice. Ich zadaniem jest współuczestnictwo, a nawet zmiana własnych nawyków związanych z jedzeniem, kontrola nad całym procesem oraz dbanie o systematyczność.
Zmiana trybu żywieniowego u dzieci wiąże się z progresją wprowadzanych zmian, kreatywnością oraz systematycznością. Aby nie zniechęcić naszego milusińskiego do zdrowego odżywiania, zmian nie można wprowadzać nagle, całościowo.
Ułożymy dla Twojego dziecka zbilansowany plan żywieniowy, dzięki któremu wyzbędzie się ono chęci podjadania, słodyczy i poprawi swoją sylwetkę!
Zdrowe odżywianie to kolejna składowa naszego kompleksowego programu FitKid!

5. Ergonomia stanowiska nauki

Naszego programu FitKid jest ergonomia stanowiska nauki. Niejednokrotnie przyczyną wad postawy u dzieci jest nieprawidłowy sposób wykonywania codziennych czynności – odrabianie lekcji w zgarbionej pozycji, noszenie plecaka na jednym ramieniu, nieprawidłowe ustawienie monitora czy laptopa. Moglibyśmy mnożyć te przykłady w nieskończoność!
W Finity zawsze dążymy do wykluczenia nie tylko objawów, ale w szczególności przyczyn.
Nauczymy Twoje dziecko w jaki sposób siedzieć, aby nie przeciążać kręgosłupa, w jaki sposób podnosić rzeczy z ziemi, czy też pokażemy idealne, zdrowe stanowisko pracy!