Korekcja wad postawy Szczecin

Naszą wizytówką jest korekcja wad postawy. W Finity pracujemy nad prawidłową posturą zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym, co daje możliwość dokładnej, bieżącej analizy pracy ćwiczącego i ułatwia natychmiastową korekcję ewentualnych odchyleń czy też asymetrii.

Pierwsza sesja poprzedzona jest dokładną diagnostyką, będącą podstawą do rozpoczęcia korekcji pod kątem określonego typu wady lub kilku wad.

Finity oferuje indywidualne sesje zajęć korekcyjnych, które pod fachowym okiem specjalistów, w miłej atmosferze sprawią, że praca nad poprawą postawy będzie przyjemnością!

Jak najszybsza interwencja, to szansa na pełny powrót do sprawności, zdrowego rozwoju i życia bez bólu!

Nieprawidłowości w obrębie ciała ludzkiego wpływające na prawidłową postawę nie muszą dotyczyć tylko i wyłącznie kręgosłupa. Wyróżniamy:

Wady w obrębie kręgosłupa:

o plecy okrągłe

o plecy wklęsłe

o plecy okrągło-wklęsłe

o plecy płaskie

o skolioza

Wady klatki piersiowej

o klatka piersiowa lejkowata

o klatka piersiowa kurza

Wady w obrębie nóg

o kolana koślawe

o kolana szpotawe

o płaskostopie

o stopa płasko-koślawa

o stopa szpotawa o stopa wydrążona

PLECY OKRĄGŁE

Plecy okrągłe charakteryzują się nadmiernym wygięciem kręgosłupa do tyłu. Najczęściej dotyczy odcinka piersiowego. Charakterystyczne dla tej wady jest osłabienie mięśni grzbietu: głowa i barki są wysunięte w przód, łopatki odstają od płaszczyzny pleców. Mięśnie klatki piersiowej w wyniku przyjmowanej postawy są znacznie przykurczone, co wpływa na zmniejszenie efektywności pracy mięśni oddechowych. Bardzo często skutkiem pleców okrągłych są problemy funkcjonalne pojawiające w odcinku szyjnym.

PLECY WKLĘSŁE

Wada ta charakteryzuje się nadmiernym wygięciem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, tworząc hiperlordozę lędźwiową. W wyniku zwiększonego przodopochylenia miednicy, wypiętego brzucha i uwypuklenia pośladków mamy do czynienia z wyraźnym osłabieniem mięśni odpowiedzialnych za stabilizację miednicy i odcinka lędźwiowego z jednej strony(od strony brzusznej), a z drugiej zbytnim napięciem mięśni antagonistycznych(strona grzbietowa).

PLECY PŁASKIE

W wyniku spłaszczenia krzywizn(lordoz i kifoz) kręgosłup sprawia wrażenie płaskiego. Konsekwencją zniesienia anatomicznych wygięć, jest znaczne zmniejszenie właściwości amortyzacyjnych kręgosłupa oraz pojawienie się dysbalansu mięśniowego.

SKOLIOZA

Potocznie nazywana bocznym skrzywieniem kręgosłupa, w rzeczywistości jest to wielopłaszczyznowe odchylenie osi kręgosłupa od normy, w płaszczyźnie czołowej, strzałkowej i poprzecznej. Stąd też w skoliozie występuje pogłębienie, spłycenie lordozy, kifozy, rotacja kręgów, asymetria parzystych elementów anatomicznych.

STOPA PŁASKA

W przypadku tej wady widoczne jest obniżenie łuków wysklepiających stopę. Prawidłowo zbudowana stopa dotyka podłoża trzema punktami: pietą, głową pierwszej i głową piątej kości śródstopia. Między tymi punktami przebiegają główne łuki stopy: podłużny przyśrodkowy, podłużny boczny i poprzeczny przedni. Występowanie wad stóp zbadać można przy użyciu podoskopu. W naszym gabinecie możecie skorzystać z takiego badania.