Efektywne Odchudzanie Szczecin oraz ćwiczenia odchudzające

Wszystko w jednym miejscu, kompleksowo i profesjonalnie  odchudzanie Szczecin.

Nie ma co ukrywać ćwiczenia aerobowe połączone z treningiem siłowym to najlepszy sposób na szybką utratę wagi i pozbycie się tłuszczu z organizmu daje szybkie i długotrwałe efekty. Tutaj dostajesz więcej ! jednak odchudzanie Szczecin ?

Do bezpiecznej i trwałej utraty wagi potrzebne są:

  • zmniejszenie ilości spożywanych kalorii  ( dieta przygotowana przez naszych specjalistów)
  • zwiększenie ilości spalanych kalorii ( odpowiedni trening)
  • pomiary ,analiza składu ciała, zakresy kardio ( monitoring postępów)
  • odnowa biologiczna (sauna, masaże, bicze wodne, infrared, basen)
  • suplementacja (uzupełnienie diety, witaminy, kwasy tłuszczowe, białka itd.)
  • motywacja w zamierzonym celu (od tego jesteśmy ! )

Wszystko wydaje się proste jednak cały sekret polega na zrównoważonym treningu pomiędzy ćwiczeniami aerobowymi a siłowymi. Tak aby po zakończonym treningu organizm nadal wydajnie spalał tkankę tłuszczową.

Trening siłowy a odchudzanie Szczecin

Wielu ludzi wykonując trening  aerobowy zapomina kompletnie o treningu czysto siłowym wpływającym na kondycję, kształt naszych mięśni. Komplementowanie ćwiczeń kardio ćwiczeniami siłowymi to jedyny sposób na odchudzanie (spalanie tkanki tłuszczowej) aby nie stracić mięśni oraz ujędrnić ciało. Umiejętnie poprowadzony trening jest kluczowym dla szybkiej rekompozycji  ciała ( spalanie tanki tłuszczowej z modelowaniem sylwetki mięśniowo). Jeśli nie chcesz nabrać za dużo masy mięśniowej wystarczy lekki trening skupiający się na utrzymaniu mięśni w dobrej kondycji, czyli wiele powtórzeń z małymi obciążeniami.

Jakiego rodzaju ćwiczenia aerobowe są najlepsze?

Tak naprawdę nie ma większego znaczenia co to będzie, równie dobrze może to być bieganie, jazda na rowerze, pływanie czy nawet szybkie chodzenie. Ważne jest aby trening zawierał elementy silnego natężenia wysiłku, w których znacząco wzrasta nam tętno.

Najlepiej jeśli w ćwiczeniach w łatwy sposób można zmieniać ich intensywność. Jeśli biegniemy można robić sobie naprzemian krótkie odcinki na których biegniemy najszybciej jak potrafimy z odcinkami na których biegniemy truchtem. Można także wybierać zróżnicowany teren, przykład jadąc rowerem pod górkę w sposób zupełnie naturalny zwiększamy natężenie oraz puls. Ćwicząc z kolei w domu na maszynach typu: bieżnia, rower stacjonarny czy orbitrek również możemy modyfikować natężenie wysiłku poprzez zmianę

programu na trudniejszy.

Jak często trzeba ćwiczyć?

Powinno się wykonywać tego rodzaju ćwiczenia minimum 3 razy w tygodniu. Jeśli twoim celem jest szybsze spalenie tłuszczu to nie ma problemu z dodaniem 4 czy 5 dnia do tygodniowego treningu (dla zaawansowanych) lub lekkie treningi podtrzymujące.Maksymalne tętnoKażde ćwiczenie, które zwiększa puls i utrzymuje go stale w określonej strefie docelowej przez okres co najmniej 20 minut jest uważane za ćwiczenie aerobowe.

Twoje maksymalne tętno można obliczyć za pomocą wzoru: MHR = 220 – wiek
Przykład osoby 30 letniej:Strefa kardio (wykazująca najlepsze spalanie kalorii) to: 70-80% tętna maksymalnego.

220 – 30 = 190 uderzeń serca na minutę = MHR

Strefa kardio: 133 to 152 uderzeń na minutę

Wszystko zostanie określone na treningu z pomocą przyrządów (bieżnia, rower, holter, pulsometr, stepper )

Jak dużo kalorii można spalić na jednym treningu?

Oczywiście to już zależy od intensywności treningu, rodzaju ćwiczenia oraz czasu jego trwania. Dla przykładu intensywny trening (80% maks tętna) na bieżni pozwoli spalić 10-12 kalorii na każdą minutę. Czyli w ciągu 30 minut można spalić 200 kalorii a w ciągu godziny już 400. Jednak trenując metodą interwałową można w 30 min spalić 400 i więcej kalorii oczywiście wszystko zależy od predyspozycji danej osoby oraz jej wytrenowania.  Dlatego trening i jeszcze raz trening !!!

Motywacja do treningu

Ostania sprawa to motywacja. Aby skutecznie schudnąć tą metodą należy wybrać ćwiczenie, które jest nam najbliższe, które sprawia nam frajdę. Dla jednej osoby będzie to jazda na rowerze a dla innej pływanie. Pamiętajmy, że to nie sposób ale cel jest ważny.  Po pewnym czasie zaczynamy z treningami  ukierunkowanymi  naprzemiennie z tymi które sprawiają wam radość wszystko po to aby pokochać ruch i wprowadzić go na stałe do swojego życia.

Inna sprawa to trzymanie się planu treningu. Zawsze zdarzy się sytuacja kiedy nie będziesz w stanie wykonać treningu. Zazwyczaj z przyczyn nie zależnych od ciebie, jak konieczność zostania dłużej w pracy, czy choroba. Dlatego też w takich sytuacjach nie ma co się przejmować  i przerywać treningu, jesteśmy w stałym kontakcie dlatego nie przerwiesz z lenistwa ! Zaległy trening można zawsze odpracować w następnym tygodniu albo spróbować go jakoś zastąpić. Można to zrobić np. Trenując w domu (częste u osób po wypadkach) bądź w plenerze.  Zawsze można znaleźć jakiś sposób aby skompensować utratę treningu.