Może zadajesz sobie podobne pytania o Trenera personalnego w Szczecinie ?

Kto to jest trener personalny ? Jakie umiejętności powinien posiadać?

trener osobisty indywidualny personalny szczecinJakie są zalety bezpośredniej pracy z trenerem?

Przedstawiamy odpowiedzi na te pytania

Kto to jest trener personalny ?

Trener personalny, to nie tylko ekspert w zakresie swojej specjalności sportowej, ale swoista „encyklopedia wiedzy” także na temat pozostałych dziedzin niezbędnych do prowadzenia treningu – zarówno wyczynowego, jak i wykonywanego w wymiarze rekreacyjnym. Chodzi m.in. o wiedzę na temat zdrowego żywienia i suplementacji, skutecznej odnowy biologicznej, biochemii i fizjologii wysiłku, a także przeciwdziałania kontuzjom, przetrenowaniu itp. W związku z coraz większym propagowaniem zdrowego stylu życia, na siłownię i sale fitness przychodzą nie tylko ludzie młodzi, ale również osoby starsze, oczekujące od trenera zróżnicowanej i bogatej wiedzy, obejmującej nie tylko temat metod treningowych.

Jak powinien pracować trener personalny ?

Rola trenera personalnego nie może opierać i ograniczać się wyłącznie do treningu wykonywanego w siłowni. Trener nowoczesny, bo takim właśnie powinien być trener personalny, musi umieć wpleść pomiędzy trening siłowy inne bardzo ważne dziedziny sportowe, niezbędne podczas wykonywania treningu globalnego. Chodzi tu o bieg lub marsz w terenie, jazdę na rolkach, basen, rower, zajęcia aerobiku itp.

Nieodzowną częścią pracy trenera personalnego szczecin jest korzystanie z urządzeń wykorzystywanych do treningu fitness np.: piłki, taśmy, tubingi, aero stepy i wiele innych, których wykorzystanie może być wielorakie. Na przykład dla kobiet w ciąży, osób starszych, osób z wadami postawy, bólami kręgosłupa, do zabaw z dziećmi, stretchingu itp. Trener personalny zanim przystąpi do treningu z klientem przeprowadzić wywiad trenerski.

O co trener personalny pyta?

  • problemy zdrowotne
  • dotychczasowy staż treningowy
  • cel treningu (tzn. co chcielibyśmy osiągnąć?)
  • obecny sposób odżywiania
  • dyspozycyjność

Jakie są zalety bezpośredniej pracy z trenerem personalnym w Szczecinie?

Wydaje mi się, że najważniejszą zaleta pracy z trenerem, to motywacja ze strony trenera. Tylko dobrze zmotywowany klient, który uwierzy w swój sukces osiągnie wymarzony cel. Następną zaletą jest dokładna technika ćwiczeń – bez tego nawet najlepsza motywacja nie pomoże. Trener obserwując klienta, koryguje i wyklucza błędy techniczne, dzięki czemu czujemy lepszą pracę mięśni przez co trening jest efektywniejszy. Kolejną zaletą bezpośredniej pracy z trenerem jest edukacja (trener podpowie jak trenować, jak się odżywiać, jaką zastosować suplementację, itp). Trener powinien być nauczycielem, psychologiem i przyjacielem.


Wyświetl większą mapę