Chociaż Twoje naturalne kształty ciała są zdeterminowane przez geny, to inne czynniki, na przykład dieta, styl życia i ćwiczenia, odgrywają istotną rolę w pełnym wykorzystaniu Twoich osobistych atrybutów. Aby wykorzystać własne walory i zastosować odpowiedni program kontroli wagi należy określić i poznać swój typ figury.

 

OPIS SYLWETKI W KSZTAŁCIE TUBY.

To figura najbardziej pożądana ze wszystkich. Jest także najłatwiejsza do ukształtowania. Twoje zadowolenie z własnego ciała zaowocuje bardziej pozytywnym podejściem do życia.

Tuba to kształt sylwetki najbardziej i najczęściej pożądany i będący przedmiotem zazdrości innych kobiet. Pragnienie tego, czego nie posiadamy jest cechą ludzkiej natury. Kobiety o wybujałych kształtach marzą o prostej od góry do dołu sylwetce, te zaś, które ją mają prostą, zazwyczaj pragną mieć zaokrąglone kształty.

Kobieta posiadająca sylwetkę w kształcie tuby ma drobną talię, wąskie biodra i drobne pośladki.

I chociaż są to cechy, które chciałyby mieć jabłka, gruszki i klepsydry, to jednak wiele kobiet z taką figurą uważa, że ich odsłonięte ciało pozostawia wiele do życzenia.

Nie oznacza to wcale, że powinnaś się wstydzić swej „tubalnej” sylwetki – prawdę mówiąc, wprost przeciwnie.

Choć to mało prawdopodobne, że kiedykolwiek będziesz tak ukształtowana jak klepsydra, to masz wyraźną przewagę, polegającą na fakcie, że wszelkie rezultaty  najłatwiej osiąga się właśnie przy pracy na Twoją figurą. Pamiętaj o tym, przystępując do zalecanej kombinacji ćwiczeń

 


OPIS SYLWETKI W KSZTAŁCIE JABŁKA.
Ze wszystkich kształtów sylwetki jabłko ma prawdopodobnie najbardziej negatywne konotacje. Nazwa tej sylwetki przywołuje obraz bezkształtnego, pękatego ciała, mało jędrnego i słabo umięśnionego.
W gruncie rzeczy jednak jabłko jest jedną z najpowszechniej występujących sylwetek wśród kobiet i ma bardzo wiele pozytywnych atrybutów.
Kształt ten otrzymał nazwę jabłka ze względu na wymiary górnej części ciała, która jest w pewien sposób większa i bardziej okrągła niż jej dolna część.
Barki, plecy i klatka piersiowa są proporcjonalnie większe od bioder i ud, co daje zaokrąglony, przypominający kształtem wygląd.
Zamiast jednak próbować zmniejszenia rozmiarów górnej części ciała, celem powinno być wzmocnienie i ujędrnienie klatki piersiowej, ramion i górnej części pleców.
Aby wprowadzić optyczne proporcje między górną i dolną częścią ciała, należy skoncentrować się również na biodrach, udach, łydkach i kostkach u nóg. Jabłko ma zazwyczaj fantastyczne nogi: długie i szczupłe, ale mimo to kształtne. Należy pracować nad ich ujędrnieniem, aby wyglądały bardziej seksownie.
 
 

 

 

OPIS SYLWETKI W KSZTAŁCIE KLEPSYDRY.
Odwieczny powab klasycznej figury kobiecej odpowiada kształtom klepsydry i nikt lepiej go nie reprezentuje niż boginie ekranu i ikony lat pięćdziesiątych. Jane Mansfield, Marylin Monroe i inne seksbomby miały właściwe zaokrąglenia we właściwych miejscach i z całą pewnością stanową znakomity przykład tego, co można osiągnąć dzięki sylwetce klepsydry.
Szkoda więc, że posiadaczki tych pięknie ukształtowanych figur dość często nie są z nich zadowolone. Być może powodują to negatywne skojarzenia wypływające z faktu, że są to kształty, które trudno jest ubrać, zwłaszcza jeśli taka sylwetka ma nadwagę. W takim przypadku wszelkie krzywizny ciała mogą wywoływać wrażenie, że sylwetka wymknęła się spod kontroli.
Prawdziwym kluczem do stworzenia znakomitego kształtu klepsydry jest zadbanie o to, by naturalna szczupłość talii został zmaksymalizowana, a górna i dolna część ciała nieznacznie zmniejszona, ujędrniona i wyrzeźbiona.
Klepsydra niezmiennie kojarzy się z kobiecością, ale należy zachować proporcje między krzywiznami górnej i dolnej części ciała, tak by bardzo wąska talia została uwypuklona.
 

 


 
OPIS SYLWETKI W KSZTAŁCIE GRUSZKI.
Gruszka to typ sylwetki prawdopodobnie najbardziej nie lubiany przez kobiety ją posiadające. Bardzo często wspomina się o niej jako o klasycznej figurze Angielek. Jest ona także powszechna w wielu innych kulturach – kształty te są również spotykane u kobiet ze Wschodu bądź Afryki, a także w Europie Zachodniej.
W historii kształtów kobiecych figurę gruszki darzono podziwem i uwielbieniem, ze względu na optyczne skojarzenia z płodnością i rodzeniem dzieci. U gruszki najbardziej charakterystyczną cechą są biodra. Typowe są szersze niż biodra u tuby, jabłka czy klepsydry. Nadają one kobiecie o sylwetce gruszki wygląd bardziej przystosowanej do rodzenia dzieci.
A jednak, chociaż szeroka miednica może ułatwić poród, to nie ma dowodów wskazujących na to, że gruszki rzeczywiście są bardziej płodne od innych kobiet.
Wąskie barki, eleganckie ręce i szczupła górna część pleców to prawdopodobnie najlepsze zalety figury gruszki. Nie poddawaj się jednak w kwestii wyglądu bioder i ud, ponieważ mogą one właściwie zareagować na dobrze dobrane ćwiczenia.

 

 

 

 

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *