Elektroterapia
– Dział terapii fizykalnej, zajmującej się terapeutycznym wykorzystaniem efektów biologicznych, energii elektrycznej do leczenia, rehabilitacji i diagnostyki.
W zaleznosci od tego, jako chcemy osiagnąć efekt prąd może działać przeciwbólowo, przeciwzapalnie, rozluźniająco, przekrwiennie, stymulująco a także może doprowadzać do stymulacji ruchowej i czuciowej.
W naszym gabinecie, przy użyciu specjalistycznego urządzenia do elektroterapii Cosmogamma, możliwe jest wykonanie następujących zabiegów :
Galwanizacja, jonoforeza, TENS, tonoliza, stymulacja pradami Kotza, prądy Traberta, prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne.
Osobną dziedziną jest elektrodiagnostyka, dzięki której możliwe jest zbadanie stanu pobudliwości mięśnia, a co za tym idzie wdrożenie treningu poprzez np. ekletrostymulację.
Zabiegi wykonywane są przez doświadczonych fizjoterapeutów, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
Elektrodiagnostykę stosuję się w celach diagnostycznych, w przypadkach, gdy mięsień charakteryzuje się nieprawidłowym współczynnikiem akomodacji( najczęsniej wystepuje, gdy miesień jest odnerwiony, wiotki, spastyczny, nadreaktywny).

Elektroterapię najczęśniej wykorzystuje się w przypadku, gdy pacjenci odczuwają ból – zarówno przewlekły jak i ostry.
Szeroki wachlarz zabiegów jak i mozliwości wykorzystania zabiegów dają możliwość do utworzenia złożonego, dynamicznego programu rehabilitacji